Hvad kan vi gøre for dig

 

 

Konkurrenceregler

Du kan kun vinde præmier i julequizzen, hvis du har opgivet korrekt navn, e-mail, adresse og telefonnummer mv. ved tilmeldingen.

Du skal være fyldt 16 år for at deltage.

Du behøver ikke være kunde i Sydbank for at deltage.

Alle der svarer på dagens spørgsmål, deltager i konkurrencen om dagens præmie.
Alle der svarer på et eller flere spørgsmål i løbet af konkurrencen, deltager med et lod i konkurrencen om hovedpræmien.

Udtrækning af vindere

Vindere fra 1. til 6. december udtrækkes: 10. december
Vindere fra 7. til 12. december udtrækkes: 14. december
Vindere fra 13. til 18. december udtrækkes: 20. december
Vindere fra 19. til 24. december udtrækkes: 3. januar
Vindere af hovedpræmien udtrækkes: 3. januar.

Vinder du en præmie, får du direkte besked, og du skal samtidig være indstillet på, at dit navn bliver offentliggjort på sydbank.dk

Præmien kan ikke byttes til kontanter eller andre produkter.

Vi bruger udelukkende de indsamlede data til denne konkurrence og sletter dem når konkurrencen er slut.

Du må ikke

  • Være ansat eller ægtefælle, samlever, barn, forældre eller søskende til en ansat hos Sydbank A/S.
  • Deltage mere end én gang pr. dag pr. mailadresse.
  • Anvende mailnull.com, spamgourmet.com og andre mailservices der kan anvendes til snyd.

Sydbank A/S forbeholder sig retten til ikke at udlevere den vundne præmie, hvis deltageren ikke opfylder de betingelser, vi nævner her.

Sydbank A/S forbeholder sig retten til når som helst at indstille, ændre eller udsætte konkurrencen (inklusive alle præmier), hvis der er nogen grund til, at konkurrencen ikke kan gennemføres som beskrevet.

Præmier

Dato Gave Vindere
1.-24. dec Gavekort på 200 kr. fra gavekortet.dk 1. Carsten Bach, Viby J.
2. Käthe Larsen, Skælskør
3. Birthe Lindholm, Ringe
4. Nina Hasselbalch, Nordborg
5. Peer-Allan Brinck, Aabenraa
6. Robert Sørensen, Tinglev
7. Inge Sundgaard, Tjele
8. Niels Blindbæk, Broager
9. Jørgen Jensen, Odense C
10. Jens Kruuse, Frederiksberg C
11. Anne-Elisabeth Kjer, Aabenraa
12. Jens Johansen, Slagelse
13. Mona Kristensen, Gelsted
14. Yvonne Lund Riedel, Odense NØ
15. Bodil Asmussen, Sønderborg
16. David Ming Hsu, Hellerup
17. Lene Heichendorff, Odder
18. Flemming Sørensen, Skærbæk
19. Ragna Mortensen, Agerbæk
20. Henrik Griese, Vojens
21. Tine Søegaard Sørensen, Esbjerg N
22. Poul Wiersch, Munkebo
23. Karen-Marie Jørgensen, Tistrup
24. Birgitte Holt, Svendborg
Hovedpræmie: Ulla Ribel, København K
Hovedpræmie Weekendophold for 2 personer (værdi 2199 kr.)  



Skip navigation


Genvejstaster